+420 731 701 954 marcela.hrubosova@seznam.cz

Měsíčník Finance pro radost – 9/2023 přináší zajímavosti a novinky ze světa financí, které bychom neměli přehlédnout.

1. Týdeník 5Z: 4.9.-1.10.2023 (viz. obrázek v příloze)

2. Putování s finanční gramotností a kuřátkem Pípem opět odstartovalo svoji tour. Vyrážíme opět do škol a firem po celé ČR. Více o kurzech a seminářích zde: http://akademie.financeproradost.cz/ Neváhejte se přihlásit i Vy, a objevujte svět financí a podnikání spolu s námi.

V tomto školním roce odstartovala i spolupráce Finance pro radost a UNICEF JA Czech, kdy společně učíme v Pražském inovačním centru dovednostem podnikání žáky ZŠ grafická Praha 5, ZŠ Strakonická a ZŠ J.A.Komenského. Děti učíme jak zrealizovat svůj nápad na podnikání – co to obnáší – co to bude stát – kdo jsou naši klienti – jaká jsou rizika podnikání a další.

3. Česká Republika se potýká s obrovským zadlužením. Co jí může pomoci? Dluhová brzda! Co je to dluhová brzda? /co-je-to-dluhova-brzda

4. Zaujalo mě v tisku: Pět důvodu, proč je Česko odsouzeno k dluhům https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-pet-duvodu-proc-cesky-stat-neumi-a-dlouho-nebude-fungovat-bez-dluhu-237353#dop_ab_variant=1146210&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

5. POZOR DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

Zaujalo mě dnes v tisku: HN (Hospodářské noviny): Nemají oprávnění ani pojištění, varuje ČNB. ČNB varuje před aktivitami subjektů vystupujících pod názvy Kryspin Group a Invest Gate Ltd, které nabízí investice a obchodování s komoditami či akciemi. Firmy nemají oprávnění působit na tuzemském finančním trhu a investice nejsou u těchto subjektů nijak pojištěné.

6. V září vyšlo další číslo Magazínu Golden Gate. Tentokrát s rozhovorem naší Marcely Hrubošové. Celé číslo magazínu najdete v příloze.

7. Zaujalo mě v tisku. Lidé si objednali digitální rekvalifikace za miliony. Mohlo by se hodit i vám!
https://www.novinky.cz/clanek/finance-lide-si-objednali-digitalni-rekvalifikace-za-miliony-40443133

8. Zaujalo mě dnes v tisku: Mezi loňským lednem a letošním červnem se v insolvenci ocitlo deset českých emitentů dluhopisů. Tito emitenti vydali 35 emisí dluhopisů v objemu 3,2 miliardy Kč. Celkem v tomto období vydaly firmy 886 emisí korporátních dluhopisů za 90,4 miliardy Kč. Více než polovina emitentů nabídla výnosy vyšší než 8 %. (zdroj: newsletter Golden Gate)

Doporučení za mě: Pokud nerozumíte tomu, jak funguje podnikání, nikdy nikomu nepůjčujte svoje peníze. Ledaže byste byli přímým věřitelem (smlouva o zapůjčce) s dostatečným zajištěním, pravidelnými splátkami (jistiny i úroku) a tlačili na pilu (dlužníka), když byste viděli, že se dlužník cuká splácet.

Přečtěte si také:/smejdi-opet-radi-nabizi-korporatni-dluhopisy-s-falesnou-garanci/ 

OBJEVUJTE SVĚT FINANCÍ A UČTE SE S NÁMI!