• A teprve až nabídka tržní ceny od developera a následný prodej to ukončil. K úlevě všech šesti. Peníze se rozdělují lépe než pozemek. V jiném případě nemovitost, dříve překrásné rodinné sídlo, kvůli sporům dědiců chátrala dvanáct let. Opět teprve až prodej to vyřešil. Koneckonců doba prodejům přeje. Zatím. Ceny nemovitostí ještě loni rostly raketovým tempem.

  • Letos celkově nejspíše také porostou, i když očekávám, že v druhé polovině roku už začne růst brzdit. V některých lokalitách, například na severu Čech nebo v Karlovarském kraji, pokud nejsou pozemky či objekty vyloženě v horských střediscích, se už čeká na kupujícího výrazně déle.

Lepší než se léta soudit, platit právníky a živit negativní vztahy, je určitě nemovitost prodat a rozdělit si peníze, pokud jeden nemůže vyplatit druhého.

Bratři se objali, ale manželky je hnaly dál k soudu

  • Jistá známá kupovala pro tři dospělé syny tři různé byty a každý napsala ze třetiny na každého z bratrů. Nechápu, protože nejspíše zadělala potomkům na spory. Nejde totiž jen o to, jak se k sobě chovají bratři, ale také, koho si vezmou za manželky, a jak ty vstoupí do rodinných vztahů.
  • V jiném případě, opět spor o dědictví domu, se dva rozhádaní bratři u prvního soudního stání dokonce objali, došli ke smíru, jenže nakonec na soud od každého stejně do patnácti dnů přišlo odvolání, a soud pokračoval dál. Když se jich soudce ptal, co se stalo, oba svorně se smutkem v očích pravili, že v kauze musí pokračovat, protože manželky s jejich dohodou prostě nesouhlasili… To je život.