+420 731 701 954 marcela.hrubosova@seznam.cz

Dnes 25.10.2017 uplynulo 100 let od Velké říjnové socialistické revoluce (25.10.1917), která změnila postavení společenských tříd a zasáhla ideologií socialismu a komunismu miliony lidí po celém světě až do dnešního dne.

Výročí, které je pro mnoho lidí dnes už bezpředmětné a dávno zapomenuté, pro mne však významné a zlomové. Chtěla bych se v tento den zastavit a ukázat, jak nejsme od myšlenek časů socialismu zcela oproštěni. Ikdyž dnes žijeme v době 21.století, jsme „svodobní“ a volní, nemáme kolem sebe betonové zdi nebo ostnaté dráty, přesto jsme touto ideologií stále nakaženi. Máme ji v sobě nahránu jako program, který nám v podvědomí běží jako autopilot a velmi často nás žene proti nám samotným. Po dobu tří generací – našich prarodičů, rodičů i našich životů – jsme jednali, učili se a rozhodovali se v souladu doby, do které jsme se narodili, abychom přežili v možnostech, které nám byly dovoleny.

Zkratka VŘSR je pro mě o to více významná, protože jsem na ní postavila vlastní učení finanční gramotnosti. A proč jsem si vybrala VŘSR? Právě z toho důvodu, že jej všichni dobře známe, tolikrát jsme na ni salutovali, učili se o ní ve škole, vyvěšovali vlajky, pořádali sjezdy, vítali zahraniční delegáty z východního bloku, sledovali pořady v televizi, rádiu, plakáty nebo billboardy …. a podprahově si nahrávali myšlenky Komunistického manifestu do svého podvědomí.

Zkuste si sami na sobě vyzkoušet její stálý účinek a odpovězte si, co vás první napadne, když vidíte bohatého souseda nebo úspěšného podnikatele. Nenaskočí vám nejdříve „kde na to vzal, kde na to nakrad, nebo to je darebák, zloděj, či podvodník….“? A není se co divit, vždyť 100 let jsme učeni a manipulováni si myslet, že „Vlastnictví je krádež! Kapitalismu (neboli tržní hospodářství) je zločin! Podnikatel je vykořisťovatel! (zločinec, který páchá zlo na obyčejných lidech)“, což jsou hlavní myšlenky socialismu.

Dnes máme možnost vykročit do nového století a navždy se rozloučit s myšlením, které vychovává chudé dělníky pro práci, a vzít sami za sebe zodpovědnost a naučit se žít svobodně a v hojnosti. A aby se nám to učilo lépe, můžeme využít již nahraný program, ale jen ho modifikovat. Pojďte si přetransformovat své VŘSR v Akademii Finance pro radost, která učí jak peníze VYDĚLAT (nejen zaměstnáním, ale i podnikáním, které bylo v časech minulých zakázáno), jak peníze ŘÍDIT A SPRAVOVAT (jak hospodařit, aby nám peníze v životě dobře sloužily), a jak peníze ROZMNOŽOVAT (jak si natvořit vlastní majetek, který za nás převezme úlohu živitele a my si budeme žít hlavně pro radost).

Stejná zkratka – VŘSR – ale dva naprosto odlišné směry, kde jeden zotročuje a druhý osvobozuje. Pro který se ve svém životě rozhodnete vy? Je to na vás!