+420 731 701 954 marcela.hrubosova@seznam.cz

Chcete vědět, kde je ukryt klíč k úspěchu? Jak je možné, že některá žena dokáže být dobrou matku, manželkou a zároveň figurovat na vysokých postech ve firmách?

Předpoklady úspěšné manažerky

Na prvním místě je odbornost. Bez ní by to žena neměla v dnešních světě silných mužů vůbec jednoduché. Přinejmenším pokud chce být jejich rovnocenným partnerem. V dynamickém rytmu každodenní přesně naprogramované, ale často i improvizované, neplánované práce sehrává vedle toho důležitou úlohu pružnost. Současně by měla být schopná přizpůsobovat se novým situacím a pracovat v týmu, to znamená dokázat spolupracovat vlastně s každým. Bez tolerance k názorům jiných a schopnosti odolávat stresu by budoucí podnikatelka/manažerka musela na svoji kariéru, jak se říká, zapomenout. A protože čas jsou peníze, co u obchodníků platí dvojnásobně, cennou devizou ženy-manažerky jsou organizační schopnosti a racionální řízení svého pracovního času. Úspěšná manažerka by měla umět bez problémů vstupovat i do sociálních vazeb. Výrazně jí v tom může pomoci jedna schopnost, zdánlivě vedlejší, vytvořit dojem – úspěšné profesionálky.

Celková image manažerky

Můžeme ji shrnout do dvou hlavních bodů:

 1. Optimální sebevědomí – podílí se na něm celkový charakter, osobnost i schopnosti konkrétní ženy.
 2. Upravený zevnějšek

Účes

 • Vaše vlasy by měly mít moderní střih. Vždy je mějte upravené, ne v extravagantní podobě. Účes dotváří vaši osobnost a dobře uděláte, když si vyberete takový, který se dá lehce upravit i na večerní a slavnostní příležitosti.

Make up

 • Volte nenápadnou úpravu tváře. Make-up nesmí upoutávat pozornost, má být decentní a střídmý. Jednoduše, pro vás platí tzv. elegantní look.

Šperky a bižuterie

 • Neověste se korálky z dob od počátku světa. Sáhněte raději po vkusných ozdobách, spíše z přírodních materiálů, vhodné jsou i originální výrobky s uměleckým prvkem.

Šaty

 • Ve vašem šatníku nemůže chybět více-dílný kostým. Sukně, kalhoty, sako, a k tomu vesty a halenky, čímž získáte praktické variabilní oblečení. Punčochy byste měla nosit i v létě, boty mají být elegantní, nejlépe lodičky.

Dobrá rada nad zlato

 • Nechte si v kanceláři náhradní oblečení, abyste v případě nečekaných pracovních, ale i společenských událostí nezůstala nepřipravena. Právě to vám může daleko lépe pomoci přizpůsobit se pracovním povinnostem.

 • Nošení úředních spisů bývá někdy problém. Používejte větší tašky, do kterých si vložíte malou kabelku vhodnou na recepci a koktejly. Jestli vás překvapí nějaká společenská událost, budete připravena na všechno. Možná byste měla pouvažovat i o dámském kufříku. U nás sice nemají takovou tradici, ale v obchodních kruzích na Západě jsou velmi používané.

 • Kufr na služební cesty by neměl být příliš velký, aby působil žensky. Vhodný je spíše v neutrální barvě, estetický a co je důležité – nesmí být těžký.

 • Na cestách nezapomínejte na igelitové obaly na šaty. Oblečení se vám nebude krčit a špinit. Postupně si dokupujte zavazadla od stejné značky a barvy.

 • Velmi důležitá je pro vás vůně. Parfém jako součást osobnosti dotváří vaši image a na této oblasti není skutečně třeba šetřit. I když výběr toho pravého parfému může chvíli trvat, nepodceňujte to.

 • Relax aspoň jedenkrát týdně! Fantastická je sauna, jóga, nebo pobyt v přírodě či fitnesscentru. To vše zlepšuje odolnost vůči stresu. Při fyzické zátěži nezapomínejte pít dostatek vody a ovocných šťáv, a střídmě se stravovat.