+420 731 701 954 marcela.hrubosova@seznam.cz

Za vším hledej buňku! BUŇKA! Základní stavební jednotka našeho organismu, pouhým okem neviditelná, která však určuje běh našeho života. Lidské tělo je tvořeno biliony buněk, kde každá buňka je naprosto dokonalá a umí vše, aby zabezpečila život.

  • Svou specializací pro určitou činnost a kooperací s ostatními buňkami, vytváří společenství, která tvoří jednotlivé orgány našeho těla. Máme tedy orgán kůže, srdce, plic, ledvin atd. Každá buňka dokáže žít sama o sobě a má veškerou inteligenci a schopnost regenerace, evoluce a obnovy. Dnes se už běžně setkáváme v medicíně s pojmem buněčné klonování. Klonují se buňky, aby se jejich množením vytvářely zcela nové orgány, které tělo daleko lépe přijímá, protože se buňky znají a vychází z vlastní evoluční větve. Klonují se ale i celé organismy. Z historie známe klonování žab, myší, ovečku Dolly či poslední úspěchy čínských vědců při klonování opic.
  • Hlavním úkolem buňky je život. Každodenně dochází v našem těle k regeneraci, evoluci a množení. Příklad zcela jednoduchý a okem viditelný – loupe se nám kůže, činností buňky se nám ihned vytváří kůže nová, která nás chrání a zabezpečuje ochranu před vnějším prostředím, stejně jako ta předešlá, aniž bychom cokoliv zpozorovali. Tato výměna a obnova se děje v celém těle.
  • Každá buňka má dva hlavní úkoly – 1. OBNOVA a 2. PŘEŽITÍ.
  • K tomu, aby se mohla spolehlivě chránit, potřebuje energii (sílu). Buňka si vytváří energii sama, ale její množství je omezené, proto je velmi důležité s ní umět správně hospodařit. A tady zaleží hlavně na nás, jak naší buňce – našemu tělu – život usnadníme nebo ztížíme (či přímo náš život zkrátíme).

Co buňce odebírá energii nejvíce?

 

Buňce, která je vystavena jakémukoliv ohrožení  nemoc (cizí bakterie), zranění, negativní emoce, strach, obavy, stres, ale i nenaplněné fyziologické potřeby, jako je hlad, zima, horko, ztráta práce, střechy nad hlavou a další – je odebráno 100 procent energie na obranu a přežití. Jakmile je buňka mimo nebezpečí, nasměruje veškerou svou energii opět k regeneraci, evoluci a obnově.

  • Energie buňky je vyčerpatelná. Pokud je tedy buňka dlouhodobě vystavována stresu a nemá prostor k regeneraci (dobití se), chřadne a umírá.
  • Civilizační nemoci dnešního světa jsou nemoci z vyčerpání buňky. Stres, ve kterém buňka (člověk) každodenně žije, oslabuje a vybíjí tolik potřebnou energii života. Maslowova pyramida potřeb nám jednoduše představuje. všechny potřeby, které musí mít buňka naplněny, aby dokázala dobře fungovat a naše tělo neskonalo v půli cesty za štěstím. Všechny nenaplněné i naplněné potřeby se promítají do energie naší buňky.

Platí: pokud má člověk (buňka) obavy o přežití, tedy nejsou naplněny její základní fyziologické potřeby a každý den řeší, zda bude mít dostatek prostředků na jídlo, bydlení, režii spojenou se svým životem, bude svou energii spotřebovávat na obranu, nikoli k růstu.

  • Bohatý člověk proto ví, že v péči o svou buňku potřebuje konat efektivně, smysluplně a s pozitivním přístupem. Využít čas a energii, kterou má, k zajištění dostatečných finančních prostředků na zabezpečení základních životních potřeb a získat dostatečný časový prostor pro regeneraci, odpočinek a naplnění dalších potřeb svého života – své přátele, rodinu, koníčky, odpočinek, které mu pomohou naplnit život radostí a štěstím. Říká se: „Dobrá mysl je půl zdraví a s veselou myslí dobudeš svět.“ Naopak stres imunitní systém vypíná.
 
zdroj: kniha Desatero boháče aneb jak peníze vydělat, řídit, spravovat a rozmnožovat