+420 731 701 954 marcela.hrubosova@seznam.cz

FINANČNÍ PORADNA: 5 INVESTIC, KTERÉ ZMĚNÍ VÁŠ ŽIVOT K LEPŠÍMU

Do čeho se vyplatí vložit peníze, protože vám to přinese radost a štěstí? Ptali jsme se Marcely Hrubošové.

Říká se “každý svého štěstí strůjcem”. Pokud bych měla dát nějakou obecnou radu, kam investovat, aby se váš život změnil k lepšímu, mohu jen doporučit: investujte a dělejte to, co máte skutečně rády, pak se váš život naplní štěstím a vaše peníze budou opravdu dobře investovány.

Do čeho investuji já, a kterých 5 věcí dělá můj život lepším?

  1. VZDĚLÁNÍ – knihy, zajímavé kurzy a odborné semináře. Každý kdo mě zná, ví jakým úskalím jsou pro mě knihovny a knihkupectví. Vždy si něco donesu domů. V knihovně beru vše co mě zajímá, protože mě to nic nestojí a mohu to kdykoliv vrátit, v knihkupectví je to o to těžší, protože tady za svou vášeň platím. Proto na začátku investuji čas, abych si nad knihou, která mě zaujme, chvíli postála a našla její, pro mě, skutečně přidanou hodnotu. Investice do vzdělání je pro mne velmi příjemná a v konečném důsledku i velmi zisková, protože uspokojím svou vášeň, a na druhou stranu zvyšuji své znalosti a dovednosti, které nabízím na trhu, a s nimi roste i moje cena na trhu práce.
  2. CESTOVÁNÍ – i hloupý Honza se vydal do světa hledat své štěstí. Poznat jiné krajiny, nové lidi, odlišné věci i různé kultury, přinese vašemu životu široké poznání a na spoustu věcí získáte nový pohled, ale také nadhled. Vždy se ráda z cest a poznávání jiných zemí vracím zpět domů, protože jak se říká: “všude dobře, doma nejlíp”, ale až při návratu domů, si vždy uvědomím jakého štěstí se mi dostalo, narodit se a žít v této malé zemi uprostřed Evropy. Žádné války, žádné přírodní katastrofy, žádný hladomor, ženy mají stejná práva jako muži apod. Cestovat není nutné za statisíce, abyste poznali svět. Začít můžete třeba okolními zeměmi vlakem, autobusem nebo autem, jako jsem to udělala já před pár lety, kdy jsem spávala v kufru auta ve spacáku na Non-stop benzinách, abych ušetřila na hotelích. Byly to mé nejlepší poznávací cesty, protože jsem se řídila jen intuicí toho, co se mi líbí a co chci vidět, nic mě nelimitovalo, vše jsem si vezla v kufru auta. Bez čeho bych však nikdy na cesty nevyrazila, je dobré cestovní pojištění – hlavně na léčebné výlohy. Člověk nikdy neví, co se může stát, a není třeba pokoušet štěstí.
  3. KULTURA, SPORT – jsou dvě věčné kategorie lidské zábavy, která povznese ducha a přinese do života tak potřebné hormony štěstí. Není nad to si poslechnou krásnou hudbu, vidět překrásnou taneční choreografii, nebo prožít atmosféru naplněného kotle fotbalového nebo hokejového stadionu, které jsou přesyceny lidskou energií. Pokud sport či jiné provozujete sami, pak dodáte vašemu tělu, ještě dostatečný pohyb a aktivitu pro jeho celkové zdraví.
  4. DOBRÉ JÍDLO – nemohu opomenout oblast, bez které nejde žít. Jídlo je základní fyziologickou potřebou člověka a nemohu svůj život udělat šťastným a naplněným pokud bych hladověla nebo se naopak stravovala nekvalitním a nechutným jídlem. Jíst s radostí a potěšením a dopřát svému tělu, zdravou, chutnou a hlavně kvalitní stravu je tou nejlepší investicí pro tělo, které se musí tolik starat o to, abych měla vůbec do čeho investovat. Investice do jídla by měla být, ale uvážená a opravdu se dívat na to, co skutečně tělo potřebuje. Nepřejídat se, nenakupovat potraviny, které nemají pro mé tělo žádnou vyživovou hodnotu, nepodléhat marketingovým akcím typu – obal prodává apod., je nezbytnou podmínkou.
  5. RELAXACE – masáže, sauna, kadeřnice, kosmetika a další služby, které se starají o mé tělo i duši, jsou poslední pátou kategorií, do které velmi ráda investuji. Pokud vyměním svou práci (své peníze), za hodiny jiné služby například masáže, vždy jsi uvědomím, jak dobře jsem svůj čas a peníze investovala. Není nic krásnějšího, než když se o vás někdo hodiny stará a vy odcházíte “nová”, voňavá a uvolněná zpět do svého života. Jsou místa na těla, které si sama neobstaráte například záda, která nás každý den drží na nohou a přesto jim žádnou velkou péči nevěnujeme, proto jsem velmi ráda, pokud si jednou za čas dopřeji příjemnou masáž zad a celé tělo včetně mysli se mi tím krásně uvolní. Jsem přesvědčena, že i můj výkon se tím opět velmi zvýší a opět to má dobrý vliv i na mou peněžku směrem – peníze domů.