+420 731 701 954 marcela.hrubosova@seznam.cz

Měsíčník Finance pro radost – 1/2024 přináší zajímavosti a novinky ze světa financí, které bychom neměli přehlédnout.

1. Týdeník 5Z: 1.1.-28.1.2024 (viz. obrázek v příloze) – ekonomické zprávy a zajímavosti v oblasti financí z českého prostředí v týdenním monitoringu

2. Kniha Desatero boháče se zařadila mezi TOP 20 knih o financích … Celý přehled knih – viz. obrázek. Děkujeme

3. Zaujalo mě v tisku: Mapa exekucí dle obcí – https://www.seznamzpravy.cz/…/fakta-nejnovejsi-mapa… Jak je na tom v zadlužení obyvatel vaše obec/město, kde žijete?

4. Zaujalo mě v tisku: Autor knihy Bohatý táta, chudý táta dluží přes miliardu dolarů… https://www.seznamzpravy.cz/…/ekonomika-nejbohatsi-lide… Dluh je dobrý sluha, ale špatný pán! Snad díky, panu Kiyosakimu nepřijde řada obyčejných Američanů o své peníze a úspory, až bude stahovat sebou dolů i své věřitele.

5. 120 dětem 1.ročníku Gymnázia Botičská 1, Praha 2 jsme mohli předat učení finanční gramotnosti a Desatera boháče. Bylo to super a děti měly desítky skvělých dotazů a o finance velký zájem. Moc mě to těší a budu držet palce nám všem, aby se k dětem dostalo vedle teorie i spousta podnětů z praxe. Objevujte svět financí a učte se s námi! (viz. obrázek)

6. V lednu jsme navštívili s Akademií kuřátka Pípa i Mateřskou školku v Jedomělicích, kde se děti učili Historii peněz – od pravěku až po současnost. (viz. obrázek)

7. Zaujalo mě v tisku: E15: Sto tisíc lidí musí do konce ledna zaplatit daň z nemovitosti. Stavební pozemky, garáže nebo místnosti v obytném domě pronajímané turistům podléhají od začátku roku 2024 zdanění. Jejich majitelé musejí přiznat daň z těchto nemovitostí nejpozději do konce ledna, upozorňuje Finanční správa.

8. Zaujalo mě v tisku: Velký přehled – 25 zásadních novinek roku 2024 ve financích a dopravě ... https://www.seznamzpravy.cz/…/ekonomika-finance-zmeny…Velmi přehledně všechno důležité, co se týká našich každodenních životních situací. Doporučuji přečíst!

9. Do čeho se vyplatí investovat v roce 2024? Je například zlato tou správnou volbou?! Co říkají přední ekonomové… (viz. obrázek)