+420 731 701 954 marcela.hrubosova@seznam.cz

KUŘÁTKO PÍPO MÁ VLASTNÍ PENÍZE – jsou to “BANCORY”

Finance pro radost pohltili BANCOR CZ s.r.o. a od 7.10.2014 se stávají plnohodnotnou právnickou osobou. Díky této akci získává kuřátko PÍPO svou vlastní měnu (peníze) – “bancor”, na kterých bude učit děti – jak mít své finance skutečně pro radost a vše co s nimi souvisí.

 

Víte co je bancor?

S penězi pod názvem “bancor” přišel již britský ekonom John Maynard Keynese (ekonomický směr – keynesiánství = zásahy státu do ekonomik zemí formou investic), který přišel po 2.světové válce s myšlenkou jednotné globální měny, která měla obsahovat 30 nejvýznamnějších komodit světa (např.zlato, stříbro atd.). Bancor se tak měl stát neutrální měnou se samoregulací proti zvyšování schodků mezi dluhy a kumulujícími pohledávkami jednotlivých ekonomik. K jeho realizaci však nikdy nedošlo a název “bancor” tak zůstal osiřen. My jsme ho však našli, oživili a KUŘÁTKU PÍPO zajistili vlastní peníze.

MINCE BANCORU byla vytvořena na návrh MARCELY HRUBOŠOVÉ a má symbolizovatštěstí a prosperitu (ve staré Číně byly malé kovové mince symbolem štěstí a bohatství), sílu – mince v sobě nese tvář lva (misky vah jsou oči, tělo váhy nos a ústa, a okolní nápis BANCOR CZ představuje hřívu), a rovnováhu – kterou předstvavuje váha uprostřed mince.