+420 731 701 954 marcela.hrubosova@seznam.cz

Není nic tristnějšího v podnikání než pohled na uštvaného podnikatele, který si myslí, že všechno zvládne sám. Ani já jsem ve svých začátcích na tom nebyla jinak.

Dělala jsem všechno možné, ale výsledky mé činnosti nebyly moc valné. Čas běžel, výdaje rostly, příjmy nepřicházely tak rychle, zklamání a frustrace narůstaly, a rodina mě stále více a více od podnikání odrazovala. Věnovala jsem se spoustě činností, které mě nebavily. Některých z nich jsem kolikrát pořádně ani nerozuměla, takže o to víc mi zabíraly času. Naopak činnosti, které mě bavily a šly mi samy od sebe, jsem pod náporem těch druhých odsouvala. Bylo jasné, jak dříve nebo později taková podnikatelská činnost skončí, pokud bych neudělala nějakou zásadní a razantní změnu. Vzdala bych to ať už se slovy: „Tohle prostě nemá cenu.“ nebo „Je holt těžká doba a tohle mě prostě neuživí.“ Nebo bych to zabalila kvůli přílišné administrativě a úřadování, a dost možná by mě k tomu donutilo zdraví, které by se mi začalo postupem doby rapidně zhoršovat. Je tedy zřejmé, že viníkem našeho stavu není ve většině případů žádná z těch věcí, na kterou si stěžujeme, ale jen a pouze naše špatné sebeřízení.

Jak to dělám dnes? Co jsem změnila, abych mohla podnikat dál a navíc si to užívat?

Vybrala jsem si ze svého podnikání to, co mě skutečně baví, naplňuje a těší, a všechno ostatní nechávám na jiných. Protože ten fakt, že vás osobně nějaká činnost nebaví, ještě neznamená, že na světě neexistuje jiný člověk, který má pro tuto oblast vášeň. Každý z nás dostal do vínku své specifické talenty a každého z nás baví něco jiného a můžeme se proto skvěle doplňovat. Na ty činnosti, které mi nejdou, si prostě najímám lidi, které taková práce naplňuje a baví. Najímám si profesionály na danou oblast, a jen je kontroluji a řídím. Získávám tak nejen perfektně odvedenou práci, ale díky těmto spolupracujícím partnerům se mi dostává i řady zajímavých informací a novinek z jejich oblasti. Vzájemně tak obohacujeme a rozšiřujeme poznání jeden druhému i v oblastech, kterým bychom dříve nevěnovali čas ani pozornost. A výsledek? Nejenže jsem tak získala dostatek času pro ty své činnosti, na které jsem skvělá, a kterými můžu být nejvíc prospěšná sobě i druhým, ale díky spolupráci s lidmi, kteří stejně jako já pracují s vášní, jsem získala i nové inspirující spolupracovníky, kteří mě svou prací a zapálením dobíjejí a obohacují v osobním životě i práci.