+420 731 701 954 marcela.hrubosova@seznam.cz

Na počátku jsem byla úspěšná ředitelka úseku vymáhání pohledávek v bankovním sektoru. Avšak s přibývajícími bankroty lidí a úpadky do exekucí, insolvencí a dluhových pastí, jsem začala více a více pociťovat rozpor mezi svými osobními hodnotami a vymáháním dluhů pro finanční sektor. Je správné vymáhat lidi na dluhy, které si vezmou, utratí a nechtějí vrátit, ale není správné chtít po nich více, než si skutečně půjčili. Příslušenství, které často při vymáhání dělalo i více než dvojnásobek půjčené částky, mě morálně donutilo, začít lidem pomáhat a radit jim – jak na dluhy.

Po zákazu ze strany banky veřejně působit a vystupovat v této oblasti, jsem založila webové stránky financeproradost.cz, kde jsem chtěla dávat lidem charitativní poradenství a pod stejným názvem (pseudonymem) jsem začala ve volném čase přednášet o financích na besedách, workshopech a konferencích. V roce 2012 však v rámci úsporných opatření ze strany banky, přišel požadavek, abych ze svého týmu propustila 2 lidi. A tak jsem se rozhodla ponechat mým lidem práci a navrhnout zrušení mé ředitelské pozice, kde platová úspora daleko převyšovala plat mých dvou lidí, a sloučení mé divize s jinou. Rozhodla jsem se odejít z korporací a začít podnikat sama na sebe.

1.5.2013 končí má letitá vysoká korporátní kariéra a začíná nová doba samozaměstnávání a uplatňování se na trhu. Svou specializací “pojišťovák” (jsem vystudovaný inženýr pojišťovnictví:-) a se zkušenostmi se zakládáním makléřských společností, jsem věděla, že se umím uživit jako zprostředkovatel pojištění a postavit si svoji vlastní pojišťovací společnost ve velmi krátkém čase. Ve svém volném čase jsem se chtěla nadále věnovat prevenci před dluhy = výukou finanční gramotnosti. Má volnočasová aktivita vzdělávání finanční gramotnosti však přerostla do každodenní činnosti a začaly mě zvát různé asociace, neziskové organizace, spolky, grantové projekty na přednášky o financích a hlavně o financích v podnikání.

Poptávka po vzdělávání v oblasti podnikatelství se začala natolik zvyšovat, že jsem se rozhodla činnost pojišťovacího makléře utlumit a věnovat se jen svému koníčku a vášni, který mě zabíral veškerý čas a začal přinášet i dostatečný příjem. V prosinci 2013 jsem tak vedle webových stránek www.financeproradost.cz založila i Akademie Finance pro radost, která učí finanční gramotnosti a podnikatelství.

V roce 2015 vydávám na základě potřeb začínajících podnikatelů knihu: Tahák na úspěšné podnikání, které se prodalo za první rok přes 1000 ks a v únoru 2016 vzniká samostatný koncept vzdělávání finanční gramotnosti pro děti – Bohatství Kuřátka Pípo, který je podpořen i webovou platformou pro vzdělávání dětí/učitelů i rodičů www.kuratkopipo.cz.

V červnu 2016 zakládám Nadační fond kuřátka Pípa, který má podpořit a pomoci dětem, které jsou ve špatných ekonomických i sociálních podmínkách, a nemohou si kvalitní vzdělání dovolit.

V roce 2018 vychází nová kniha – Desatero boháče aneb jak peníze vydělat, řídit, spravovat a rozmnožovat, a získávám ocenění Živnostník roku za Zlínský kraj.

Do dnešního dne prošlo akademií přes 6 500 lidí, 2600 dětí, 170 mentee (v rámci mentoringových programů). Webové stránky mají 4500 pravidelných čtenářů. Akademie vzdělává všechny věkové skupiny od dětí předškolního věku až po seniory a působí nejen v Čechách, ale i na Slovensku

Kdybyste se mě před lety zeptaly, jak bude mé podnikání vypadat, kam se bude rozvíjet a posouvat, nedokázala bych ani v největší představivosti tuto skutečnost vykreslit a vymyslet :-). Co mohu však po 7 letech říct, že být svým vlastním pánem bylo nejlepší rozhodnutí v životě ,-).

Pokud vás můj příběh zaujal, inspiroval nebo sami zvažujete ve svém životě podobnou změnu, a chtěli byste ji se mnou sdílet, napište mi. ,-)